1000w PM4015 cnc влакна Производител на машина за сечење на метал со ласер

ОПИС

1000w PM4015 cnc влакна Производител на машина за сечење на метал со ласер

видео врска:

Главни карактеристики:

lГолема брзина на сечење: брзината на сечење на фибер ласерска машина за сечење метал е 2-3 пати од друга машина за ласерско сечење.
lЛесни операции: преносот на оптички влакна прави да нема потреба од прилагодување на оптичката патека. Флексибилен, едноставен и удобен за моментално сечење.
lОдличен квалитет на ласерскиот зрак: помала фокусирана ласерска точка за суперфлексибилен ефект на водич на светлина, поефикасен и подобар квалитет на обработка со помала деформација;
lЕкономски: стапката на конверзија на фотоелектриците е до 25-30%. Потрошувачката на електрична енергија на оваа машина за ласерско сечење влакна е само околу 20%-30% од традиционалната машина за ласерско сечење Co2, а брзината на сечење листови е повеќе од три пати поголема од YAG.
lНиски трошоци за одржување: високата цврстина на машинскиот кревет, изворот на ласерски влакна со напредна германска технологија и работен век од 100,000 часа за критичните компоненти обезбедуваат ниски трошоци за одржување.

Предности на производот:

1. Машината за ласерско сечење со влакна Prima, со висока прецизност, голема брзина, флексибилни производствени карактеристики, познат како „крал на ласерскиот секач со влакна“, може да ги задоволи потребите на пазарот за обработка на листови, создавајќи нова ера на ласерски лист за сечење.
2. Јапонски Panasonic / Yaskawa серво мотор со двоен систем за возење со топчест шраф и оригинална американска ласерска глава за сечење со функција за динамично фокусирање на висината обезбедуваат висока прецизност и висока ефикасност.
3. Германскиот извор на ласерски влакна со врвна технологија може да се користи до 150,000 часа со голема брзина на сечење (15-20 M/min), без какво било одржување.
4. Автоматски систем за подмачкување за механичар, кој може да ја подмачкува линеарната водечка шина скоро 500 пати во минута за да се осигура високата прецизност.
5. Оваа серија на производи со голем број национални патенти, освои неколку технолошки награди авторитативни, силна способност за сечење, високи брзини на сечење и супериорна стабилност.

Технички податоци:

модел ПР1000-4015 ПР2000-4015
Ласерска моќност 1000W 2000W
Макс. Дебелина на сечење 12 mm 20 mm
Тип на ласер Увезен ласер со влакна
Ласерска технологија Германија технологија
Работна површина * 3000 1500 мм
Удар на X оска 3050 mm
Удар на оската Y 1500 mm
Удар на оската Z 150 mm
Начин на пренос Увезена топчеста завртка
Систем управуван од маса Јапонски серво мотор и драјвер Panasonic
Метод на фокус Динамично следење и автоматско прилагодување на фокусот
Прецизност на локацијата ≤±0.05 mm
Прецизност на преместување на локацијата ± 0.02 mm
Макс. брзина на движење 100м / мин
Ласерска бранова должина 1070nm
Минимална ширина на линијата ≤0.1mm
Поддржувачки формат PLT, DXF, BMP, AI
Потреба за енергија 380V / 50HZ
Работна маса макс. оптоварување 1000 кг
Димензија (L * W * H) 5000mmX3000mmX2000mm
Метод на контрола офлајн движење Контрола
Контролен софтвер Совршен ласерски професионален софтвер за ласерско сечење

Фотографии од реалниот живот:

Нашите услуги

Конкурентни цени

Поради нашето сериско производство, ќе имаме пониска цена со машини со најдобар квалитет.

Техничка поддршка

Кога ќе се случи дефект, нашите технички лица се на повик и за корекција преку Интернет и на лице место.

Строга контрола на квалитетот

Сите машини се проверуваат од нашиот оддел за контрола на квалитетот пред да бидат испорачани.

Комплети за резервни делови

Се нудат критични компоненти и истрошени резервни делови за да се избегнат непланирани застанувања.

Експертски решенија

Ние ќе ви обезбедиме професионални стручни предлози за вашата потребна машина.

Брза испорака

Целата машина нарачана од нашиот клиент ќе биде испорачана во рок од 30 дена.

Побарајте бесплатна понуда

Испратете ни е-пошта или пополнете го формуларот за контакт подолу. Ќе одговориме на вашата порака што е можно поскоро.