30 години Фабричка директна продажба 850 техничари и 80000 квадратни метри големини на фабрички згради
Кликни тука
Претходен слајд
Следен слајд

Знајте ја индустријата

30 години искуство во машина за лим

„Изградете квалитетен бренд, правете одлична машина“, што е и претприемачкиот дух на нашата компанија.

Prima Group, Најдобра изработка на лим и снабдувач со решенија за машини за HVAC канали.

Зошто Примапрес

Прима усвои цртежи за инженерски дизајн во Европа 80 години и став ориентиран кон квалитет за да изгради CNC машини со долг век на употреба и лесни за ракување со најдобри услуги по продажбата. Прима технологија од Европа. Прима има ISO и CE сертификати, 3 години гаранција .

решенија

Прима може да го направи дизајнирањето според примероците, фотографиите или цртежите на клиентите и да произведува машини со квалитет и користење од многу искусен и професионален тим.

Развој и продажба

Ние се обврзуваме на современи методи за управување со претпријатијата, со посветено и педантно управување. Ова е за одржување на квалитетот на нашите производи, а исто така е и причината поради која производите што ги доставуваме до нашите клиенти се со најдобар квалитет.

Запознајте нè

Избрана Производи

Сите видови на хидраулична машина, железар, машина за тркалање, машини за производство на цевки и друга опрема за ковање за формирање метал од 4 фабрики во близина и целосно 80000 SQM Фабрика со 850 техничари и 150 по продажба сервисери. . 

Често поставувани прашања

Ние сме тука да ви помогнеме со сите прашања што можеби ги имате

– Можете сами да ја изберете шпедицијата. Или користете го нашиот шпедитер, ние ќе ви ја цитираме цената CIF.

– Ако помалку од еден контејнер, ќе избереме LCL (помалку оптоварување на контејнерот), тоа ќе биде економично. Ако купите два и повеќе, ќе користиме контејнер од 20 инчи, 40 инчи или HQ според големината на машината.

– Нашата фабрика има повеќе од 850 квалификувани технички работници и повеќето од нив имаат над 10 години искуство во оваа област. Освен тоа, имаме над 120 високи технички инженери.

– Primapress е зрел бренд во Кина. Имаме CE, ISO и SGS сертификат за да го докажеме нашиот квалитет. Ја поздравуваме вашата посета, гледањето е верување.

– Нашите машини се продадени во над 50 земји. За одредени области, ве молиме контактирајте со нас.

– MOQ: 1 комплет. Ние прифаќаме OEM.

– T/T (30% авансно плаќање и 70% салдо платено една недела пред пратката)
– L/C (100% L/C на повидок), прво треба да се преговара за ова.

– Ви го гарантираме квалитетот на нашата машина (на пр. брзината на обработка и работните перформанси ќе бидат исти како податоците на машината за примероци, како и вашите барања). Договорот ќе содржи детални технички податоци.

– Секогаш организираме финално тестирање на работата пред пратката. Машината ќе биде тестирана неколку дена, а потоа ќе ги користи материјалите на купувачите за да ги тестира нејзините перформанси. Откако потврдивме дека нема проблеми на машината, тогаш пратките ќе бидат договорени.

– Машината ја даваме со гаранција од 5 години. Може да се понудат флексибилни продолжени гаранции како што е договорено.

50K+ среќни клиенти

Блог

Дознајте повеќе информации за производите

Апликација 2

Предности и примена на технологијата за автоматска промена на алатот во интелигентен центар за флексибилно свиткување

Прво, дозволете ми да ја претставам целосно автоматската промена на алатот на интелигентниот флексибилен центар за свиткување. Саморазвиениот и дизајниран систем за целосно автоматско склопување на алатот има

Прочитај повеќе "
Класификација3

Центар за виткање – Интелигентна машина за преклопување на панели Флексибилен центар за виткање

Центарот за виткање се фокусира на решавање на разни сложени проблеми со лим и виткање при формирање метал. Може да биде широко користен во области како што се

Прочитај повеќе "